AVX Corporation AQ145A222FAJWE
AQ145A222FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ145A222FAJWE
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145A222FAJWE.pdf
Availability of AQ145A222FAJWE
QUANTITY
AQ145A222FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145A222FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ145A222FAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance2200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145A222FAJWE
Related LinksAQ145A2, AQ145A222FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145A222FAJWE Details Description
Related parts for AQ145A222FAJWE
RES SMD 28 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.091UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
4320 BOWDEN CABLE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL SKT SLD CUP datasheet.pdf