AVX Corporation AQ145A222JAJBE
AQ145A222JAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ145A222JAJBE
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145A222JAJBE.pdf
Availability of AQ145A222JAJBE
QUANTITY
AQ145A222JAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145A222JAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ145A222JAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145A222JAJBE
Related LinksAQ145A2, AQ145A222JAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145A222JAJBE Details Description
Related parts for AQ145A222JAJBE
SOLDER REMOVAL BRAID .100" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP HEX SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET COAX CABLE 179, 187 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 1.6W MONO D 12UCSP datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 16-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 16POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 300A 3TOWER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf