AVX Corporation AQ145A502FAJME\500
AQ145A502FAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ145A502FAJME\500
Brief Description
CAP CER 5000PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145A502FAJME\500.pdf
Availability of AQ145A502FAJME\500
QUANTITY
AQ145A502FAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145A502FAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ145A502FAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145A502FAJME\500
Related LinksAQ145A502, AQ145A502FAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145A502FAJME\500 Details Description
Related parts for AQ145A502FAJME\500
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN AUDIO PLUG 3COND SLD CUP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM DO204AL datasheet.pdf
CA SM LDS FCAPC-FCAPC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf