AVX Corporation AQ147A200GAJME
AQ147A200GAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147A200GAJME
Brief Description
CAP CER 20PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147A200GAJME.pdf
Availability of AQ147A200GAJME
QUANTITY
AQ147A200GAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147A200GAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147A200GAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147A200GAJME
Related LinksAQ147A2, AQ147A200GAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147A200GAJME Details Description
Related parts for AQ147A200GAJME
IDC CABLE - HSR64H/AE64G/HSR64H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 120W datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER SHROUDED VERT 8POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 2.1V 3.8A datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 130MA 1.35 OHM datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
SMD VARISTOR 100PF 30% datasheet.pdf