AVX Corporation AQ147A4R3CAJME
AQ147A4R3CAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147A4R3CAJME
Brief Description
CAP CER 4.3PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147A4R3CAJME.pdf
Availability of AQ147A4R3CAJME
QUANTITY
AQ147A4R3CAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147A4R3CAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147A4R3CAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147A4R3CAJME
Related LinksAQ147A4, AQ147A4R3CAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147A4R3CAJME Details Description
Related parts for AQ147A4R3CAJME
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CONTACT BLOCK 110V MOM SPST datasheet.pdf
FAN AC 115V 120MM 105CFM 22W datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
SW STRGHT LVR SPDT 1A SLD 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf