AVX Corporation AQ147M101JAJME\500
AQ147M101JAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M101JAJME\500
Brief Description
CAP CER 100PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M101JAJME\500.pdf
Availability of AQ147M101JAJME\500
QUANTITY
AQ147M101JAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M101JAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M101JAJME\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M101JAJME\500
Related LinksAQ147M101, AQ147M101JAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M101JAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M101JAJME\500
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 10-12 AWG #10 datasheet.pdf
DC PLUG 5.5X3.3MM CABLE PROTEC datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 40POS SMD datasheet.pdf