AVX Corporation AQ147M101KAJME\500
AQ147M101KAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M101KAJME\500
Brief Description
CAP CER 100PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M101KAJME\500.pdf
Availability of AQ147M101KAJME\500
QUANTITY
AQ147M101KAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M101KAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M101KAJME\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M101KAJME\500
Related LinksAQ147M101, AQ147M101KAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M101KAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M101KAJME\500
WIRE PVDF INS 26AWG BLUE 100' datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR PENT III 20SSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 2A E-LINE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 21A 3.67 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 9A 24 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.14 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 260MA 360 MOHM datasheet.pdf