AVX Corporation AQ147M180JAJME\500V
AQ147M180JAJME\500V picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M180JAJME\500V
Brief Description
CAP CER 18PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M180JAJME\500V.pdf
Availability of AQ147M180JAJME\500V
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of AQ147M180JAJME\500V, we specialize in AVX Corporation all series electronic components. AQ147M180JAJME\500V can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for AQ147M180JAJME\500V, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
AQ147M180JAJME\500V Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M180JAJME\500V
Internal Part NumberEIS-AQ147M180JAJME\500V
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M180JAJME\500V
Related LinksAQ147M180, AQ147M180JAJME\500V Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M180JAJME\500V Details Description
Related parts for AQ147M180JAJME\500V
IC DAC 8BIT 12CH W/SD 20-SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL R-R 3/5V 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V datasheet.pdf