AVX Corporation AQ147M220FATME
AQ147M220FATME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M220FATME
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M220FATME.pdf
Availability of AQ147M220FATME
QUANTITY
AQ147M220FATME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M220FATME
Internal Part NumberEIS-AQ147M220FATME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M220FATME
Related LinksAQ147M2, AQ147M220FATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M220FATME Details Description
Related parts for AQ147M220FATME
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 100V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SOT89-5 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM AMBER AMBER datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 165MA 3 OHM TH datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP, BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 80.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
DC/DC CONV 24V 3W datasheet.pdf