AVX Corporation AQ147M220JAJBE\1K
AQ147M220JAJBE\1K picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M220JAJBE\1K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M220JAJBE\1K.pdf
Availability of AQ147M220JAJBE\1K
QUANTITY
AQ147M220JAJBE\1K Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M220JAJBE\1K
Internal Part NumberEIS-AQ147M220JAJBE\1K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M220JAJBE\1K
Related LinksAQ147M22, AQ147M220JAJBE\1K Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M220JAJBE\1K Details Description
Related parts for AQ147M220JAJBE\1K
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
VARISTOR 990V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf