AVX Corporation AQ147M240KAJME
AQ147M240KAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M240KAJME
Brief Description
CAP CER 24PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M240KAJME.pdf
Availability of AQ147M240KAJME
QUANTITY
AQ147M240KAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M240KAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M240KAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M240KAJME
Related LinksAQ147M2, AQ147M240KAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M240KAJME Details Description
Related parts for AQ147M240KAJME
BLADE PHILLIPS SZ00 6.89" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4.93A 16 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
JFET 2N-CH 0.3W MCPH5 datasheet.pdf
IC AMP GBA LNA HI IP3 SOT-89 datasheet.pdf
DIP CABLE 10POS datasheet.pdf
500 TB PLU PLU R/HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS 322.56MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf