AVX Corporation AQ147M2R2CAJBE
AQ147M2R2CAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M2R2CAJBE
Brief Description
CAP CER 2.2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M2R2CAJBE.pdf
Availability of AQ147M2R2CAJBE
QUANTITY
AQ147M2R2CAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M2R2CAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M2R2CAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M2R2CAJBE
Related LinksAQ147M2, AQ147M2R2CAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M2R2CAJBE Details Description
Related parts for AQ147M2R2CAJBE
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN DIN 5PIN R/ANGLE PLUG datasheet.pdf
IC ADDRESSABLE LATCH 8BIT 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.55 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SR BTS WWINSL 2 ASY C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
150000UF 63V 90X220MM 85C 20000H datasheet.pdf