AVX Corporation AQ147M2R7DAJBE
AQ147M2R7DAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M2R7DAJBE
Brief Description
CAP CER 2.7PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M2R7DAJBE.pdf
Availability of AQ147M2R7DAJBE
QUANTITY
AQ147M2R7DAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M2R7DAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M2R7DAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M2R7DAJBE
Related LinksAQ147M2, AQ147M2R7DAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M2R7DAJBE Details Description
Related parts for AQ147M2R7DAJBE
IC DUAL 2A MOSFET DRIVER 8-DIP datasheet.pdf
CONN TAB 24-28AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.827" DIA BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER AMBER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1V 0.15A 6TDFN datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf