AVX Corporation AQ147M300FAJME\1K
AQ147M300FAJME\1K picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M300FAJME\1K
Brief Description
CAP CER 30PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M300FAJME\1K.pdf
Availability of AQ147M300FAJME\1K
QUANTITY
AQ147M300FAJME\1K Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M300FAJME\1K
Internal Part NumberEIS-AQ147M300FAJME\1K
Standard Package1,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M300FAJME\1K
Related LinksAQ147M30, AQ147M300FAJME\1K Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M300FAJME\1K Details Description
Related parts for AQ147M300FAJME\1K
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 250A SIZE2 datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf