AVX Corporation AQ147M300JAJWE
AQ147M300JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M300JAJWE
Brief Description
CAP CER 30PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M300JAJWE.pdf
Availability of AQ147M300JAJWE
QUANTITY
AQ147M300JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M300JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M300JAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M300JAJWE
Related LinksAQ147M3, AQ147M300JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M300JAJWE Details Description
Related parts for AQ147M300JAJWE
SEALABLE COVER PROFILE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 170MA 2.5 OHM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN RECEPT 44POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
SMP STRT PLUG-PLUG .085 CBL 4" datasheet.pdf