AVX Corporation AQ147M330JAJWE
AQ147M330JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M330JAJWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M330JAJWE.pdf
Availability of AQ147M330JAJWE
QUANTITY
AQ147M330JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M330JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M330JAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M330JAJWE
Related LinksAQ147M3, AQ147M330JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M330JAJWE Details Description
Related parts for AQ147M330JAJWE
FUSE 3A 600VAC FAST BBS datasheet.pdf
RES SMD 113KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CLIP ALLIGATOR NARROW STEEL 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
MOTOR CONTROLLER (110V) datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN SOCKET 100POS .050" R/A PCB datasheet.pdf
EVAL BOARD NE5520379A datasheet.pdf
RES SMD 4.27K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf