AVX Corporation AQ147M3R9BAJME
AQ147M3R9BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M3R9BAJME
Brief Description
CAP CER 3.9PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M3R9BAJME.pdf
Availability of AQ147M3R9BAJME
QUANTITY
AQ147M3R9BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M3R9BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M3R9BAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M3R9BAJME
Related LinksAQ147M3, AQ147M3R9BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M3R9BAJME Details Description
Related parts for AQ147M3R9BAJME
FILTER SAW 1.855GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMD CORE SUPPLIES 40-TQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLK 15POS 5MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 10.2UH 12A 7 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SC59 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf