AVX Corporation AQ147M470GAJWE
AQ147M470GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M470GAJWE
Brief Description
CAP CER 47PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M470GAJWE.pdf
Availability of AQ147M470GAJWE
QUANTITY
AQ147M470GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M470GAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M470GAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M470GAJWE
Related LinksAQ147M4, AQ147M470GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M470GAJWE Details Description
Related parts for AQ147M470GAJWE
IC DAC 12BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 25POS VERT datasheet.pdf
MCU ARM 384KB FLASH 132BGA datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN BA ST 30 SAU datasheet.pdf
OSC MEMS 148.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C/SRL 16TSSOP datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR V/PEGS V-2 /DH 14 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LASER/INKJET LABEL datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf