AVX Corporation AQ147M4R7CAJBE
AQ147M4R7CAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M4R7CAJBE
Brief Description
CAP CER 4.7PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M4R7CAJBE.pdf
Availability of AQ147M4R7CAJBE
QUANTITY
AQ147M4R7CAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M4R7CAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M4R7CAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M4R7CAJBE
Related LinksAQ147M4, AQ147M4R7CAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M4R7CAJBE Details Description
Related parts for AQ147M4R7CAJBE
TRANS PREBIAS PNP 300MW SPT datasheet.pdf
IC COMPARATOR EQUALITY 8B 20DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DUST CAP STD FOR 15POS F datasheet.pdf