AVX Corporation AQ147M5R1BAJME
AQ147M5R1BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M5R1BAJME
Brief Description
CAP CER 5.1PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M5R1BAJME.pdf
Availability of AQ147M5R1BAJME
QUANTITY
AQ147M5R1BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M5R1BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M5R1BAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M5R1BAJME
Related LinksAQ147M5, AQ147M5R1BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M5R1BAJME Details Description
Related parts for AQ147M5R1BAJME
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 120V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
NUT M8 X 0.75 datasheet.pdf
BUMPER SQU 0.413"L X 0.413"W CLR datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL LUG XWIDE PAD/PLT BCL-438-XW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf