AVX Corporation AQ147M5R6CAJBE\1K
AQ147M5R6CAJBE\1K picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M5R6CAJBE\1K
Brief Description
CAP CER 5.6PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M5R6CAJBE\1K.pdf
Availability of AQ147M5R6CAJBE\1K
QUANTITY
AQ147M5R6CAJBE\1K Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M5R6CAJBE\1K
Internal Part NumberEIS-AQ147M5R6CAJBE\1K
Standard Package1,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M5R6CAJBE\1K
Related LinksAQ147M5R, AQ147M5R6CAJBE\1K Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M5R6CAJBE\1K Details Description
Related parts for AQ147M5R6CAJBE\1K
IC LEVEL TRANSLATOR 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
D4SL-N2FFG-D datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
EVAL BOARD DGTL PFC CTRLR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 1% 25W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SMA datasheet.pdf