AVX Corporation AQ147M620GAJME
AQ147M620GAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M620GAJME
Brief Description
CAP CER 62PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M620GAJME.pdf
Availability of AQ147M620GAJME
QUANTITY
AQ147M620GAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M620GAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M620GAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M620GAJME
Related LinksAQ147M6, AQ147M620GAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M620GAJME Details Description
Related parts for AQ147M620GAJME
CAP CER 56PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 80TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
MODULE XFORMR GIGABIT SINGLE LAN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 0606 datasheet.pdf