AVX Corporation AQ147M6R2CAJME
AQ147M6R2CAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M6R2CAJME
Brief Description
CAP CER 6.2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M6R2CAJME.pdf
Availability of AQ147M6R2CAJME
QUANTITY
AQ147M6R2CAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M6R2CAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M6R2CAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M6R2CAJME
Related LinksAQ147M6, AQ147M6R2CAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M6R2CAJME Details Description
Related parts for AQ147M6R2CAJME
Crystal 28.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONTACT 26-24 TIN I 1.4 250/PK datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
RES 511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
COVER BTS 23 KIT datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 1.27MM datasheet.pdf
OSC CMEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf