AVX Corporation AQ147M750KAJME
AQ147M750KAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M750KAJME
Brief Description
CAP CER 75PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M750KAJME.pdf
Availability of AQ147M750KAJME
QUANTITY
AQ147M750KAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M750KAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M750KAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M750KAJME
Related LinksAQ147M7, AQ147M750KAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M750KAJME Details Description
Related parts for AQ147M750KAJME
CONN HEADER 24PS R/A DL .163 TIN datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf