AVX Corporation AQ147M820GAJWE
AQ147M820GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M820GAJWE
Brief Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M820GAJWE.pdf
Availability of AQ147M820GAJWE
QUANTITY
AQ147M820GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M820GAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M820GAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M820GAJWE
Related LinksAQ147M8, AQ147M820GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M820GAJWE Details Description
Related parts for AQ147M820GAJWE
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
IC PCIE TO PCI BRIDGE 132VFQFPN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN 1MM HORZ BOTTOM SMD 20POS datasheet.pdf
6.5MM WTB HDR WBOSSKINK PRL 2CKT datasheet.pdf