AVX Corporation AQ147M820GATWE
AQ147M820GATWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M820GATWE
Brief Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M820GATWE.pdf
Availability of AQ147M820GATWE
QUANTITY
AQ147M820GATWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M820GATWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M820GATWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M820GATWE
Related LinksAQ147M8, AQ147M820GATWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M820GATWE Details Description
Related parts for AQ147M820GATWE
RES 9.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 10MM 4.3" datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 11POS datasheet.pdf
IC CLK DIVIDER 16.777MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 2X1.2MH 2.0A datasheet.pdf
RES 402K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf