AVX Corporation AQ147M8R2BAJBE
AQ147M8R2BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M8R2BAJBE
Brief Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M8R2BAJBE.pdf
Availability of AQ147M8R2BAJBE
QUANTITY
AQ147M8R2BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M8R2BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M8R2BAJBE
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M8R2BAJBE
Related LinksAQ147M8, AQ147M8R2BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M8R2BAJBE Details Description
Related parts for AQ147M8R2BAJBE
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 4V 5% 1507 datasheet.pdf
2810 10A 281010A datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.97" DIA BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 19 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf