AVX Corporation AQ147M8R2CAJME\500
AQ147M8R2CAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M8R2CAJME\500
Brief Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M8R2CAJME\500.pdf
Availability of AQ147M8R2CAJME\500
QUANTITY
AQ147M8R2CAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M8R2CAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M8R2CAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M8R2CAJME\500
Related LinksAQ147M8R2, AQ147M8R2CAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M8R2CAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M8R2CAJME\500
IC CURRENT GAUGE 3% 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 10.2A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANSFORMER CCFL INVERT 13V SMD datasheet.pdf
03P MTA156 CONN ASSY ORNG datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
DC-DC CONVERTERS 12V 3.333A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
PLUG 7POS 80 DEG GRY/GRN 2.7-3.9 datasheet.pdf
14P TAB HSG BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf