AVX Corporation AQ14EA621FAJWE
AQ14EA621FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EA621FAJWE
Brief Description
CAP CER 620PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EA621FAJWE.pdf
Availability of AQ14EA621FAJWE
QUANTITY
AQ14EA621FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EA621FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EA621FAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EA621FAJWE
Related LinksAQ14EA6, AQ14EA621FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EA621FAJWE Details Description
Related parts for AQ14EA621FAJWE
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
IC MUX 5BIT 2:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 620UF 250V SCREW datasheet.pdf
GC5316SEK datasheet.pdf
IC MIXER CELL/PCS/GPS 28TQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 10M, 220VAC datasheet.pdf