AVX Corporation AQ14EM681GATWE
AQ14EM681GATWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EM681GATWE
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EM681GATWE.pdf
Availability of AQ14EM681GATWE
QUANTITY
AQ14EM681GATWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EM681GATWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EM681GATWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EM681GATWE
Related LinksAQ14EM6, AQ14EM681GATWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EM681GATWE Details Description
Related parts for AQ14EM681GATWE
STAND PLASTISOL 5 POS DIP SWITCH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 2KV Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SHELF datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG 22/7 PCRANDED IP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A datasheet.pdf
SWITCH SPDT GOLD 50V datasheet.pdf