Panasonic Electric Works AQCD3-IM4/24VDC
AQCD3-IM4/24VDC picture photo
Mfg. Part Number
AQCD3-IM4/24VDC
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
MOD AC INPUT 4/24VAC 4-32VDC
Datasheet Download
AQCD3-IM4/24VDC.pdf
Availability of AQCD3-IM4/24VDC
QUANTITY
AQCD3-IM4/24VDC Order Process
Ship out your order
Specifications of AQCD3-IM4/24VDC
Internal Part NumberEIS-AQCD3-IM4/24VDC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Design ResourcesPhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams
Standard Package50
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesAQ-C
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeDC
On-State Resistance-
Load Current25mA
Voltage - Input3 ~ 32VDC
Voltage - Load4 ~ 32 V
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQCD3-IM4/24VDC
Related LinksAQCD3-I, AQCD3-IM4/24VDC Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AQCD3-IM4/24VDC Details Description
Related parts for AQCD3-IM4/24VDC
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER LINE 1MH 2A VERTICAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
DSUB 26 M CRIMP NM G50 HD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP DUAL SZE10 M25 datasheet.pdf
MICRO 31C P 12" RBW JACKP NI datasheet.pdf