Panasonic Electric Works AQR30A2-S-Z4/6VDC
AQR30A2-S-Z4/6VDC picture photo
Mfg. Part Number
AQR30A2-S-Z4/6VDC
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
SSR ZC 30A 75-250VAC 4-6VDC
Datasheet Download
AQR30A2-S-Z4/6VDC.pdf
Availability of AQR30A2-S-Z4/6VDC
QUANTITY
AQR30A2-S-Z4/6VDC Order Process
Ship out your order
Specifications of AQR30A2-S-Z4/6VDC
Internal Part NumberEIS-AQR30A2-S-Z4/6VDC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Design ResourcesPhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesAQ-R
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current30A
Voltage - Input4 ~ 6VDC
Voltage - Load75 ~ 250 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQR30A2-S-Z4/6VDC
Related LinksAQR30A2-, AQR30A2-S-Z4/6VDC Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AQR30A2-S-Z4/6VDC Details Description
Related parts for AQR30A2-S-Z4/6VDC
CIR BRKR THRM 500MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC ADH WH 4X3"X 6' datasheet.pdf
RACK STEEL 13X21X5.5 GRY datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 10A 70C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W TMINIP2 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A 200VAC 28VDC datasheet.pdf