Panasonic Electric Works AQR40A2-S-Z4/6VDC
AQR40A2-S-Z4/6VDC picture photo
Mfg. Part Number
AQR40A2-S-Z4/6VDC
Brief Description
SSR ZC 40A 75-250VAC 4-6VDC
Datasheet Download
AQR40A2-S-Z4/6VDC.pdf
Availability of AQR40A2-S-Z4/6VDC
QUANTITY
AQR40A2-S-Z4/6VDC Order Process
Ship out your order
Specifications of AQR40A2-S-Z4/6VDC
Internal Part NumberEIS-AQR40A2-S-Z4/6VDC
On-State Resistance-
Load Current40A
Voltage - Input4 ~ 6VDC
Voltage - Load75 ~ 250 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQR40A2-S-Z4/6VDC
Related LinksAQR40A2-, AQR40A2-S-Z4/6VDC Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AQR40A2-S-Z4/6VDC Details Description
Related parts for AQR40A2-S-Z4/6VDC
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
IC PRIORITY ENCODER 8-3 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POE PLUS ENABLED ICM 1X1 LED GRN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 2C BRAID 300V datasheet.pdf