ASSMANN WSW Components AR22-HZW/T
AR22-HZW/T picture photo
Mfg. Part Number
AR22-HZW/T
Brief Description
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD
Datasheet Download
AR22-HZW/T.pdf
Availability of AR22-HZW/T
QUANTITY
AR22-HZW/T Order Process
Ship out your order
Specifications of AR22-HZW/T
Internal Part NumberEIS-AR22-HZW/T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package21
PackagingTube
TypeDIP, 0.4" (10.16mm) Row Spacing
Number of Positions or Pins (Grid)22 (2 x 11)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
Contact Finish - MatingGold
Contact Finish Thickness - Mating-
FeaturesOpen Frame
TerminationWire Wrap
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Housing MaterialThermoplastic, Polyester
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Termination Post Length-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating3A
Contact Resistance4 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AR22-HZW/T
Related LinksAR22-, AR22-HZW/T Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AR22-HZW/T Details Description
Related parts for AR22-HZW/T
CHOKE COMMON MODE 5600UH datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT RED datasheet.pdf
IC AMP AUD STER D 2X17W 32SO datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN STR SHELL RT KEY 26POS T/H datasheet.pdf
RES 2.785K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 815V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 350MW SOD123 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 5W DO201 datasheet.pdf