Panasonic Electric Works ARN10A24
ARN10A24 picture photo
Mfg. Part Number
ARN10A24
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
RELAY RF SPDT 24V
Datasheet Download
ARN10A24.pdf
Availability of ARN10A24
QUANTITY
ARN10A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of ARN10A24
Internal Part NumberEIS-ARN10A24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package50
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
SeriesARN
PackagingTray
Relay TypeRF
Coil TypeNon Latching
Coil Current13.3mA
Coil Voltage24VDC
Contact FormSPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)18 VDC
Turn Off Voltage (Min)2.4 VDC
Operate Time5ms
Release Time5ms
FeaturesSealed - Flux Protection
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Contact MaterialGold Plating
Coil Power320 mW
Coil Resistance1.8 kOhms
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARN10A24
Related LinksARN1, ARN10A24 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARN10A24 Details Description
Related parts for ARN10A24
DUST COVER FOR FEMALE DSUB 25POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICT,R/A,RCPT,190,ASY,062,30AU datasheet.pdf
FUSE TRAC 1000VDC 125A datasheet.pdf