Panasonic Electric Works ARS10A03Z
ARS10A03Z picture photo
Mfg. Part Number
ARS10A03Z
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
ARS (RS) HIGH FREQUENCY RELAY (T
Datasheet Download
ARS10A03Z.pdf
Availability of ARS10A03Z
QUANTITY
ARS10A03Z Order Process
Ship out your order
Specifications of ARS10A03Z
Internal Part NumberEIS-ARS10A03Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandards Chart
How to Read Date Codes
Standard Package500
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARS10A03Z
Related LinksARS1, ARS10A03Z Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARS10A03Z Details Description
Related parts for ARS10A03Z
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC PRIORITY ENCODER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3060-C datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 170MA 7.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf
HEADER HOUSING ASSY, EP 2.5 RA, datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000000MHZ SMD datasheet.pdf
47UF 63V 8X18MM 105C 2000H datasheet.pdf