Abracon Corporation ART868X2117225TX21
ART868X2117225TX21 picture photo
Mfg. Part Number
ART868X2117225TX21
Manufacturer
Product Category
RFID Transponders, Tags
Brief Description
CERAMIC PASSIVE RFID TAG
Datasheet Download
ART868X2117225TX21.pdf
Availability of ART868X2117225TX21
QUANTITY
ART868X2117225TX21 Order Process
Ship out your order
Specifications of ART868X2117225TX21
Internal Part NumberEIS-ART868X2117225TX21
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID Transponders, Tags
Series-
StyleEncapsulated
TechnologyPassive
Frequency865MHz ~ 868MHz
Memory Type-
Writable Memory-
StandardsEPC
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension21.00mm x 17.00mm x 2.25mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ART868X2117225TX21
Related LinksART868X21, ART868X2117225TX21 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ART868X2117225TX21 Details Description
Related parts for ART868X2117225TX21
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.80V SC70-4 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TOOL ATTACH FOR DH-37-CMB(8.8) datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC MIXER I/O LO AMP 32SMD datasheet.pdf
EEPROM I2C 256KB 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf