| Internal Part Number | EIS-ARV10N12 | |
| Other Related Documents | How to Read Date Codes | |
| Standard Package | 5 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Switches | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Frequency - Lower | DC | |
| Frequency - Upper | 8GHz | |
| Isolation @ Frequency | 60dB (min) @ 8GHz | |
| Insertion Loss @ Frequency | 0.4dB (max) @ 8GHz | |
| IIP3 | - | |
| Topology | Reflective | |
| Circuit | SPDT | |
| P1dB | - | |
| Features | - | |
| Impedance | 50 Ohm | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | |
| Voltage - Supply | 12V | |
| RF Type | General Purpose | |
| Package / Case | Module, Pin Contacts | |
| Supplier Device Package | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | ARV10N12 | |
| Related Links | ARV1, ARV10N12 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor | |
 | QM2 | RND STANDOFF 6-32 NEOPRENE 7/16" | datasheet.pdf | |
 | 1-284516-4 | TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM | datasheet.pdf | |