Panasonic Electric Works ARV10N24
ARV10N24 picture photo
Mfg. Part Number
ARV10N24
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
RV COAXIAL SWITCH
Datasheet Download
ARV10N24.pdf
Availability of ARV10N24
QUANTITY
ARV10N24 Order Process
Ship out your order
Specifications of ARV10N24
Internal Part NumberEIS-ARV10N24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package5
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
Series-
PackagingBulk
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper8GHz
Isolation @ Frequency60dB (min) @ 8GHz
Insertion Loss @ Frequency0.4dB (max) @ 8GHz
IIP3-
TopologyReflective
CircuitSPDT
P1dB-
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage - Supply24V
RF TypeGeneral Purpose
Package / CaseModule, Pin Contacts
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARV10N24
Related LinksARV1, ARV10N24 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARV10N24 Details Description
Related parts for ARV10N24
IC PROGRAM 3.700V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.7A DDPAK datasheet.pdf
SENS PROX M18 7MM DC2W-NO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 5+PE INLINE PIN datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf