Panasonic Electric Works ARV12A12Q
ARV12A12Q picture photo
Mfg. Part Number
ARV12A12Q
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
RV COAX SW 8GHZ 12V
Datasheet Download
ARV12A12Q.pdf
Availability of ARV12A12Q
QUANTITY
ARV12A12Q Order Process
Ship out your order
Specifications of ARV12A12Q
Internal Part NumberEIS-ARV12A12Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
Series-
PackagingBulk
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper8GHz
Isolation @ Frequency70dB (min) @ 8GHz
Insertion Loss @ Frequency0.3dB (max) @ 8GHz
IIP3-
TopologyReflective
CircuitSPDT
P1dB-
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage - Supply12V
RF TypeGeneral Purpose
Package / CaseModule, SMA Connectors
Supplier Device PackageModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARV12A12Q
Related LinksARV1, ARV12A12Q Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARV12A12Q Details Description
Related parts for ARV12A12Q
ARM IONIZER JUNIOR datasheet.pdf
MULTIPLEXER HS 8INPUT 16SOIC datasheet.pdf
STANDARD MICROCRIMP TOOL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
37.5MM HS ASSY PPA CL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf