Panasonic Electric Works ARV12A12Q
ARV12A12Q picture photo
Mfg. Part Number
ARV12A12Q
Brief Description
RV COAX SW 8GHZ 12V
Datasheet Download
ARV12A12Q.pdf
Availability of ARV12A12Q
QUANTITY
ARV12A12Q Order Process
Ship out your order
Specifications of ARV12A12Q
Internal Part NumberEIS-ARV12A12Q
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper8GHz
Isolation @ Frequency70dB (min) @ 8GHz
Insertion Loss @ Frequency0.3dB (max) @ 8GHz
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage - Supply12V
RF TypeGeneral Purpose
Package / CaseModule, SMA Connectors
Supplier Device PackageModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARV12A12Q
Related LinksARV1, ARV12A12Q Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARV12A12Q Details Description
Related parts for ARV12A12Q
IC FPGA 260 I/O 352MBGA datasheet.pdf
CABLE BNC MALE RG-58C/U 180" datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES 360 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BNB ZACK MARKER STRIP LABELED datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf