| Internal Part Number | EIS-ARV13A12 | |
| Other Related Documents | How to Read Date Codes | |
| Standard Package | 5 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Switches | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Frequency - Lower | DC | |
| Frequency - Upper | 8GHz | |
| Isolation @ Frequency | 70dB (min) @ 8GHz | |
| Insertion Loss @ Frequency | 0.3dB (max) @ 8GHz | |
| IIP3 | - | |
| Topology | Reflective | |
| Circuit | SPDT | |
| P1dB | - | |
| Features | - | |
| Impedance | 50 Ohm | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | |
| Voltage - Supply | 12V | |