PUI Audio, Inc. AS05008MS-LW152-R
AS05008MS-LW152-R picture photo
Mfg. Part Number
AS05008MS-LW152-R
Brief Description
SPEAKER 8OHM 1.5W 85DB
Datasheet Download
AS05008MS-LW152-R.pdf
Availability of AS05008MS-LW152-R
QUANTITY
AS05008MS-LW152-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AS05008MS-LW152-R
Internal Part NumberEIS-AS05008MS-LW152-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Audio Products
FamilySpeakers
Series-
TypeMagnetic
Frequency Range800Hz ~ 7kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level85dB
Power - Rated1.5W
Power - Max3W
Port LocationTop
ShapeSquare
Material - ConePET
Material - MagnetN35
TerminationWire Leads
Size / Dimension50.50mm L x 50.50mm W
Height12.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS05008MS-LW152-R
Related LinksAS05008M, AS05008MS-LW152-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AS05008MS-LW152-R Details Description
Related parts for AS05008MS-LW152-R
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.7PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS W/O BKSHLL W/PIN datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 30V 7A datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC GATE AND SGL 2INP POS X1DFN-6 datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf