PUI Audio, Inc. AS05008PR-6-R
AS05008PR-6-R picture photo
Mfg. Part Number
AS05008PR-6-R
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER 8OHM .4W 85DB 50MM
Datasheet Download
AS05008PR-6-R.pdf
Availability of AS05008PR-6-R
QUANTITY
AS05008PR-6-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AS05008PR-6-R
Internal Part NumberEIS-AS05008PR-6-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAS05008PR-6-R.igs
Standard Package100
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesAS
TypeMagnetic
Frequency Range500Hz ~ 5kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level85dB
Power - Rated400mW
Power - Max700mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePaper
Material - MagnetN35
TerminationSolder Eyelet(s)
Size / Dimension50.00mm Dia
Height18.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS05008PR-6-R
Related LinksAS0500, AS05008PR-6-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AS05008PR-6-R Details Description
Related parts for AS05008PR-6-R
MOSFET N-CH 30V 140A D2PAK datasheet.pdf
SIDAC HI SURG 275V 1000A DO214 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
96P.IEC-C F CONN. datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 600W datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLEX 8NSOIC datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.070 T/H TIN datasheet.pdf