ams AS1345A-BWLT-17
AS1345A-BWLT-17 picture photo
Mfg. Part Number
AS1345A-BWLT-17
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Brief Description
IC REG BOOST 17V 1A 8WLCSP
Datasheet Download
AS1345A-BWLT-17.pdf
Availability of AS1345A-BWLT-17
QUANTITY
AS1345A-BWLT-17 Order Process
Ship out your order
Specifications of AS1345A-BWLT-17
Internal Part NumberEIS-AS1345A-BWLT-17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStep-Up
Output ConfigurationPositive
TopologyBoost
Output TypeFixed
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.9V
Voltage - Input (Max)5V
Voltage - Output (Min/Fixed)17V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output1A (Switch)
Frequency - Switching-
Synchronous RectifierNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package8-WLCSP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS1345A-BWLT-17
Related LinksAS1345A, AS1345A-BWLT-17 Datasheet, ams Distributor
AS1345A-BWLT-17 Details Description
Related parts for AS1345A-BWLT-17
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 PG16 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 150MA 650 MOHM datasheet.pdf