Schurter AS168X-CB1F030
AS168X-CB1F030 picture photo
Mfg. Part Number
AS168X-CB1F030
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRMMAG 3A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
AS168X-CB1F030.pdf
Availability of AS168X-CB1F030
QUANTITY
AS168X-CB1F030 Order Process
Ship out your order
Specifications of AS168X-CB1F030
Internal Part NumberEIS-AS168X-CB1F030
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesAS168X
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating3A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS168X-CB1F030
Related LinksAS168X-, AS168X-CB1F030 Datasheet, Schurter Distributor
AS168X-CB1F030 Details Description
Related parts for AS168X-CB1F030
CONN RCPT WATERPROOF 10POS MALE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 6SOIC datasheet.pdf
IC 2BIT BUS TXRX 16-VQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 9POS TIN datasheet.pdf
CONN FEMALE 19POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
IC DEMODULATOR DUAL DVB-T2/T/C 6 datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E 3250K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.001UF RADIAL datasheet.pdf