Schurter AS168X-CB2F100
AS168X-CB2F100 picture photo
Mfg. Part Number
AS168X-CB2F100
Brief Description
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
AS168X-CB2F100.pdf
Availability of AS168X-CB2F100
QUANTITY
AS168X-CB2F100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AS168X-CB2F100
Internal Part NumberEIS-AS168X-CB2F100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS168X-CB2F100
Related LinksAS168X-, AS168X-CB2F100 Datasheet, Schurter Distributor
AS168X-CB2F100 Details Description
Related parts for AS168X-CB2F100
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8MAP datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ISO ADJ 8VSON datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER AMP 5-6GHZ INGAP 8MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
22UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf