Sensata Technologies/Airpax AS2ALS4LB2P110
AS2ALS4LB2P110 picture photo
Mfg. Part Number
AS2ALS4LB2P110
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Body
Brief Description
SWITCH UNIT SELECT ILLUM 2POS
Datasheet Download
AS2ALS4LB2P110.pdf
Availability of AS2ALS4LB2P110
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AS2ALS4LB2P110 Order Process
Ship out your order
Specifications of AS2ALS4LB2P110
Internal Part NumberEIS-AS2ALS4LB2P110
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Body
Series22.5mm Metal
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesAirpax, 22.5 Metal
Actuator TypeSelector
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.5mm (Round)
RequiresContact Block(s)
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS2ALS4LB2P110
Related LinksAS2ALS4, AS2ALS4LB2P110 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
AS2ALS4LB2P110 Details Description
Related parts for AS2ALS4LB2P110
FIXED IND 10UH 1A 168 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
IC 8-CH HS DIFF RECEIVER 38TSSOP datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 1W 750K OHM 5% datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 4TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
2-Channel, 2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 10-/12-Bit ADCs IC datasheet.pdf