Alliance Memory, Inc. AS4C64M16D3-12BINTR
AS4C64M16D3-12BINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS4C64M16D3-12BINTR
Brief Description
IC SDRAM DDR3 1G 64MX16 96FBGA
Datasheet Download
AS4C64M16D3-12BINTR.pdf
Availability of AS4C64M16D3-12BINTR
QUANTITY
AS4C64M16D3-12BINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS4C64M16D3-12BINTR
Internal Part NumberEIS-AS4C64M16D3-12BINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size1G (64M x 16)
Speed800MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case96-TFBGA
Supplier Device Package96-FBGA (13x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS4C64M16D3-12BINTR
Related LinksAS4C64M16, AS4C64M16D3-12BINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS4C64M16D3-12BINTR Details Description
Related parts for AS4C64M16D3-12BINTR
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
SWITCH PB 6A MOM RED PANEL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
MAGNET PERM NDFEB 6.0X10.0MM datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/YLW DIFF datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf