Alliance Memory, Inc. AS7C31025B-20TJCN
AS7C31025B-20TJCN picture photo
Mfg. Part Number
AS7C31025B-20TJCN
Brief Description
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ
Datasheet Download
AS7C31025B-20TJCN.pdf
Availability of AS7C31025B-20TJCN
QUANTITY
AS7C31025B-20TJCN Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C31025B-20TJCN
Internal Part NumberEIS-AS7C31025B-20TJCN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Series-
PackagingTube
Memory Size1M (128K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-BSOJ (0.300", 7.62mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C31025B-20TJCN
Related LinksAS7C3102, AS7C31025B-20TJCN Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C31025B-20TJCN Details Description
Related parts for AS7C31025B-20TJCN
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .230 STR GOLD datasheet.pdf
CONN DIN R FEMALE 32CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 110NS 64FBGA datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf